KONFERENCJA DLA PRZEDSTAWICIELI ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO I BIZNESU

2 czerwca 2022r. (czwartek) odbyła się konferencja dla przedstawicieli środowiska akademickiego i biznesu.
„Doświadczenia, praktyki i wyzwania społecznej odpowiedzialności uczelni”

Jesteśmy jedną z Uczelni, które podpisały uroczyście Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej ✍️

Łącznie deklarację od 2017 roku podpisało 160 szkół wyższych.

Deklaracja SOU została wypracowana w 2017 r. przez Grupę roboczą Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, będącego obecnie organem pomocniczym Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. W imieniu Uniwersytetu Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni podpisał Deklarację 2 czerwca br. podczas Konferencji o Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „Doświadczenia, praktyki i wyzwania społecznej odpowiedzialności uczelni”.

Konferencja w formule hybrydowej jest dostępna w kanale MFiPR na YouTube.