Malarstwo i historia sztuki – kurs

Charakterystyka

1 rok / 2 semestry
Tryb: hybrydowy

Czesne: 5 500 zł (przy wpłacie semestralnej 2 x 2 750 zł)
Promocja: 5 000 zł (przy wpłacie jednorazowej)

Czesne: 5 500 zł (przy wpłacie semestralnej 2 x 2 750 zł)
Promocja: 5 000 zł (przy wpłacie jednorazowej)

Adresaci

  • osoby, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu sztuk pięknych
  • absolwenci kierunków artystycznych pragnące poszerzyć wachlarz umiejętności warsztatowych i pogłębić poszukiwania twórcze

Cel kursu

Celem kursu jest zdobycie aktualnej wiedzy z zakresu historii sztuki oraz praktycznych umiejętności rysowania i malowania jak również wykształcenie kultury plastycznej i pogłębianie wiedzy z zakresu perspektywy. Wykwalifikowanie w zakresie narzędzi i materiałów stosowanych w rysunku i malarstwie.

Nasi wykładowcy

Zbigniew Gręziak – Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1992 r. uzyskał dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Romana Artymowskiego. W czasie studiów malował w pracowni prof. Jerzego Tchórzewskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym, malowaniem pasteli, grafiką, rysunkiem. Tworzy także w autorskiej technice olej drapany.

Jest twórcą Eliptosfery – obrazu otaczającego widza ze wszystkich stron. Zorganizował 10 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 50 pokazach zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się także projektowaniem graficznym. Prowadzi zajęcia z przedmiotu Projektowanie Graficzne w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Katarzyna Kolendo-Korczak – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, doktor historii sztuki i adiunkt w Instytucie Sztuki PAN. Członek redakcji i autorka tomów Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce. Uczestniczka prac inwentaryzacyjnych i badawczych nad sztuką sakralną ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Interesuje się związkami między sztukami plastycznymi a literaturą i tradycją antyczną, a także kreowaniem wizerunku przez sztukę.

Absolwenci

Absolwenci pracują, bądź mogą podjąć pracę m.in. jako:

  • artysta malarz
  • animator kultury
  • pracownik w instytucjach artystycznych, kulturalnych i oświatowych

Absolwenci otrzymują

Certyfikat ukończenia kursu wydany przez Uczelnię Łukaszewski.

KONTAKT

Dziekanat

505 129 067

kursy@ulu.edu.pl

Uczelnia Łukaszewski

ul. Jana Ciszewskiego 15/IV/1
02-777 Warszawa

Zapisz się