Malarstwo i historia sztuki

Cel studiów

Malarstwo to sztuka, która od wieków zachwyca i inspiruje ludzi na całym świecie. Studia podyplomowe z malarstwa to doskonała okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie w tej pięknej i wymagającej dziedzinie.

Kierunek ten pozwala na głębsze zgłębienie tajników malarskich technik i stylów, a także poznanie historii sztuki i jej najważniejszych postaci. Studenci będą mieli okazję pracować z różnorodnymi materiałami i narzędziami, a także eksperymentować z różnymi technikami i stylami malarskimi.

Ale malarstwo to nie tylko technika – to przede wszystkim wyrażanie siebie i swoich emocji poprzez obraz. Studia podyplomowe z malarstwa to również doskonała okazja do rozwoju indywidualnego warsztatu artystycznego i wyrażania własnych idei i przekonań poprzez sztukę.

Jeśli marzysz o tym, aby zwiększyć swoje artystyczne kwalifikacje lub po prostu chcesz rozwinąć swoje umiejętności w tej dziedzinie, studia podyplomowe z malarstwa są idealnym wyborem dla Ciebie. Dołącz do grona entuzjastycznych artystów i rozpocznij swoją przygodę z malarstwem już dziś!

W przypadku osób nieposiadających wyższego wykształcenia minimum I stopnia Uczelnia Łukaszewski oferuje kurs ,,Malarstwo i historia sztuki’’ po ukończeniu którego Absolwenci otrzymują certyfikat.

Charakterystyka

1 rok / 2 semestry
Tryb: hybrydowy

Czesne: 5 500 zł (przy wpłacie semestralnej 2 x 2 750 zł)
5000 zł (przy wpłacie jednorazowej)

Czesne: 5 500 zł (przy wpłacie semestralnej 2 x 2 750 zł)
5000 zł (przy wpłacie jednorazowej)

Adresaci

  • absolwenci studiów wyższych, posiadający dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia (inżynierskich lub licencjackich) lub studiów drugiego stopnia (magisterskich) lub jednolitych studiów magisterskich
  • osoby, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu sztuk pięknych
  • absolwenci kierunków artystycznych pragnące poszerzyć wachlarz umiejętności warsztatowych i pogłębić poszukiwania twórcze

KONTAKT

Dziekanat

505 129 067

podyplomowe@ulu.edu.pl

Uczelnia Łukaszewski

ul. Jana Ciszewskiego 15/IV/1
02-777 Warszawa

Zapisz się

Zajęcia

Zajęcia odbywają się w Domu Sztuki SBM „Jary” na Ursynowie przy ulicy Wiolinowej 14.

Nasi wykładowcy

Zbigniew Gręziak – Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1992 r. uzyskał dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Romana Artymowskiego. W czasie studiów malował w pracowni prof. Jerzego Tchórzewskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym, malowaniem pasteli, grafiką, rysunkiem. Tworzy także w autorskiej technice olej drapany.

Jest twórcą Eliptosfery – obrazu otaczającego widza ze wszystkich stron. Zorganizował 10 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 50 pokazach zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się także projektowaniem graficznym. Prowadzi zajęcia z przedmiotu Projektowanie Graficzne w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Katarzyna Kolendo-Korczak – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, doktor historii sztuki i adiunkt w Instytucie Sztuki PAN. Członek redakcji i autorka tomów Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce. Uczestniczka prac inwentaryzacyjnych i badawczych nad sztuką sakralną ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Interesuje się związkami między sztukami plastycznymi a literaturą i tradycją antyczną, a także kreowaniem wizerunku przez sztukę.

Absolwenci

Absolwenci pracują, bądź mogą podjąć pracę m.in. jako:

  • artysta malarz
  • animator kultury
  • pracownik w instytucjach artystycznych, kulturalnych i oświatowych

Absolwenci otrzymują

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uczelnię Łukaszewski jest zgodne z Rozporządzeniem MNiSW z dnia 12 września 2018 r., w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. 2018 poz. 1791).

W przypadku osób nieposiadających wyższego wykształcenia minimum I stopnia Uczelnia Łukaszewski oferuje kurs ,,Malarstwo i historia sztuki’’ po ukończeniu którego Absolwenci otrzymują certyfikat.

Więcej informacji: https://www.ulu.edu.pl/malarstwo-i-historia-sztuki-kurs/

Zapisz się już dziś i uzyskaj świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uczelnię Łukaszewski.