Uprawa, przetwórstwo i zastosowanie konopi

Cel studiów

Studia podyplomowe na kierunku „Uprawa, przetwórstwo i zastosowanie konopi” skupiają się na dostarczeniu kompleksowej wiedzy związanej z uprawą, przetwórstwem i różnorodnymi zastosowaniami konopi. Program studiów ma na celu przygotowanie specjalistów zdolnych do pracy w rozwijającym się sektorze konopi, który obejmuje zarówno uprawę roślin, jak i różnorodne dziedziny ich wykorzystania.

Słuchacze zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu botaniki konopi, w tym ich cech morfologicznych, anatomii, fizjologii wzrostu i rozwoju. Opanowują umiejętności związane z planowaniem i prowadzeniem plantacji konopi, wykorzystując nowoczesne technologie uprawy, optymalizację warunków środowiskowych i zarządzanie ryzykiem związanym z produkcją.

W ramach studiów podyplomowych poświęca się także dużo uwagi zagadnieniom związanym z przetwórstwem konopi. Słuchacze uczą się technik przerobu surowców roślinnych na różnorodne produkty konopne, takie jak olejki eteryczne, włókna, kosmetyki, suplementy diety czy preparaty medyczne. Zapoznają się z metodami ekstrakcji, destylacji, suszenia i konserwacji produktów konopnych, a także z regulacjami prawno-administracyjnymi dotyczącymi ich produkcji i sprzedaży.

Studia na tym kierunku uwzględniają również zastosowanie konopi w różnych dziedzinach, takich jak medycyna, farmacja, kosmetologia, przemysł włókienniczy, energetyka czy produkcja materiałów budowlanych. Słuchacze poznają potencjalne korzyści związane z wykorzystaniem konopi, badają nowe trendy i innowacyjne rozwiązania w tych obszarach oraz analizują aspekty związane z bezpieczeństwem, standardami jakości i regulacjami prawno-administracyjnymi.

W przypadku osób nieposiadających wyższego wykształcenia minimum I stopnia Uczelnia Łukaszewski oferuje kurs ,,Uprawa, przetwórstwo i zastosowanie konopi’’ po ukończeniu którego Absolwenci otrzymują certyfikat.

Charakterystyka

1 rok / 2 semestry
Tryb: Hybrydowy

Czesne: 5 500 zł (przy wpłacie semestralnej 2 x 2 750 zł)
5 000 zł (przy wpłacie jednorazowej)

Możliwość dofinansowania studiów ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

Czesne: 5 500 zł (przy wpłacie semestralnej 2 x 2 750 zł)
5 000 zł (przy wpłacie jednorazowej)

Możliwość dofinansowania studiów ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

KONTAKT

Dziekanat

505 129 067

podyplomowe@ulu.edu.pl

Uczelnia Łukaszewski

ul. Jana Ciszewskiego 15/IV/1
02-777 Warszawa

Zapisz się

Nasi wykładowcy

JOLANTA RÓŻYCKA – biolożka, biochemiczka, zielarka
Propagatorka leczniczego stosowania konopi w Polsce.
Współzałożycielka i Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopi.
Opiekun merytoryczny, wykładowczyni i twórca programu (200 godzin) na jedynych w Polsce Podyplomowych studiach ”Uprawa, przetwórstwo i zastosowanie konopi”
Konsultantka naukowa do spraw konopi.
Autorka artykułów do czasopism naukowych i popularnonaukowych takich jak: Harmonia, Medyczna Marihuana. mówca publiczny w temacie medycyny naturalnej, ekologii konopi i znaczenia konopi dla świata.

MACIEJ TUORA – copywriter, publicysta, wykładowca i PR-owiec. Certyfikowany interpretator terpenów i budtender. Współpracował z konopnymi markami oraz targami w Polsce. Specjalizuje się w recenzowaniu i opisywaniu odmian na potrzeby branżowych portali. Nieustannie poszukuje nowych i zaskakujących profili terpenowych, mających wpływ na właściwości i efekty działania konopi.

MARCIN MARCZAK – ekspert w zakresie upraw i przetwórstwa konopi, z wykształcenia biotechnolog z doświadczeniem badawczym zdobytym w międzynarodowych ośrodkach badawczych w Danii oraz USA. Marcin posiada 12 letnie doświadczenie w branży konopnej, 8 letnie doświadczenie w zakresie biorafinerii i biotechnologii, 5 letnie doświadczenie w optymalizacji procesów, 5 letnie doświadczenie w modelowaniu ryzyka i projektowaniu infrastruktury IT. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla branży konopnej, budowaniu łańcuchów dostaw, doradztwie w zakresie upraw i przetwórstwa konopi włóknistych.

JERZY PRASOWSKI – Technolog – pasjonat – praktyk. Swoją przygodę z Sativa Cannabis L praktykuje od wielu lat. Jako technolog projektowałem kompletne linie produkcyjne do upraw indoor, greenhouse oraz outdoor, na których trwały badanie oraz obserwacje, w celu zgłębienia wiedzy praktycznej. Z pasji do roślin oraz zdrowia zaprojektowałem gospodarstwo organiczne, które nawiązuje do pierwotnych cech informacyjnych roślin. Od wysiewu do przetwórstwa, zachowujemy naturalne formy produkcji, które nie mają wpływu na degradację matki natury oraz jej owoców. Działam społecznie, służę poradą jakie zdobywam podczas swoich praktyk. Uważam, że nasze zdrowie i natura są naszym najlepszym darem, dzięki którym możemy czuć się młodo i radośnie każdego dnia.

Pamiętaj…

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem” – Hipokrates.

EWELINA NOWAK – przedsiębiorczyni, wykładowczyni oraz kreatorka strategii biznesowych współzałożycielka oraz vice prezeska Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopi Specjalizuje się w przetwórstwie słomy konopnej oraz lnianej.

Współtworzę projekty technologiczne maszyn wykorzystywanych do obróbki włókien oraz paździerzy. Współtworzę startupy finansowane z programów NCBR. Interesuję się rozwiązaniami technologicznymi w zakresie produkcji i rolnictwa. Przede wszystkim mogę o sobie powiedzieć praktyczka, która wdraża nowe technologie oraz strategie biznesowe.

Poza branżą „konopną”

Członkini i założycielka Stowarzyszenia Ochrony Praw i Wolności Człowieka, pasjonatka żagli, wędkarstwa i podróżowania.

Uważam, że tylko po przez wyjście ze strefy komfortu możemy osiągnąć sukces.

Adresaci

Studia adresowane są do osób:

  • zamierzających rozpocząć działalność w sferze upraw, przetwórstwa i zastosowań konopi
  • prowadzących działalność w sferze upraw, przetwórstwa oraz zastosowań konopi, którzy chcą poszerzyć i usystematyzować znajomość zagadnień związanych z tematyką studiów
  • zawodowo związanych z szeroko pojętą problematyką naturalnego leczenia i wykorzystujących konopie jako roślinę leczniczą
  • współpracujących z firmami prowadzącymi uprawę, przetwórstwo i zastosowanie konopi
  • dla farmaceutów i konsultantów konopnych
  • zamierzających poszerzyć wiedzę związaną z tematyką konopi

Program studiów

Program studiów obejmuje m.in. zagadnienia związane z podstawowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi uprawy, przetwórstwa i zastosowania konopi w Polsce i na świecie, historię zastosowania konopi przez człowieka, botanikę i biochemię składników czynnych konopi, profile terpenowe konopi i interpretację odmian, zastosowanie konopi w problemach neurologicznych i chorobach układu immunologicznego, technologię ekstrakcji konopi, zagadnienia związane z medyczną marihuaną. Podczas studiów odbędą się także zajęcia terenowe pod opieką doświadczonych profesjonalistów z branży.

Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny i realizowane są we współpracy z ekspertami w dziedzinie uprawy, przetwórstwa i zastosowania konopi.

Absolwenci otrzymują

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uczelnię Łukaszewski jest zgodne z Rozporządzeniem MNiSW z dnia 12 września 2018 r., w sprawie dokumentów wydawanych w związku z przebiegiem lub ukończeniem studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego (Dz.U. 2018 poz. 1791).

Zapisz się już dziś i uzyskaj świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uczelnię Łukaszewski.